Europski dan jezika / European day of languages

Na inicijativu Vijeća Europe, Europski dan jezika obilježava se svake godine 26. rujna.

Tom prigodom u našoj Osnovnoj školi dr. Franje Tuđmana Lički Osik organizirali smo Treasure (information) hunt uz pomoć eTwinning projekta u kojem su nam škole partneri bile iz Slovačke i Slovenije.

Škole partneri tijekom prošle godine poslali su nam plakate o svojim domovinama. Plakate o domovinama će koristiti učenici za odgovaranje na 5 pitanja  koja će biti ubačena u kutiju i nasumično izvučena. Prvih 10 natjecatelja će biti nagrađeno. Odgovaranje će biti moguće od 20.rujna do 26.rujna. Izvlačenje će biti održano u gornjem holu škole poslije drugog sata pod smotrom žirija. Treasure Hunt je organizirao English language fan club (Klub štovatelja engleskog jezika).
Materijale nam je poslala povjerenica za obilježavanje Europskog dana jezika, a nadamo se da će nam nagrade osigurati Oxford University Press i Agencija za mobilnost i program Europske Unije.
Unaprijed im zahvaljujemo i želimo svima sretan Europski dan jezika.

At the initiative of the Council of Europe, the European Day of Languages has been celebrated every year on 26 September.
In our elementary school dr. Franjo Tuđman in Lički Osik we are organizing Treasure (information) hunt with a little help of eTwinning partners from Slovakia and Slovenia.
Treasure hunt has been organized by English language fan club.
Materials were sent by our national relay for the EDL,and we hope that Oxford University Press and Agency for mobility and programmes of European Union will provide us with rewards.
We thank you in advance and we wish everyone happy European day of languages.

Napisali: A. Puljić i N. Frković

objavio: Marina NEKIĆ   datum: 19. 9. 2016.