Projekt "Mušaluk" - 2. radna akcija i Učiteljsko vijeće održano u PŠ Mušaluk

Dana 12. svibnja, 2021., održana je 2. radna akcija u PŠ Mušaluk - uređivanje okoliša i unutarnjih prostorija, nakon radova sanacije.

Dana 18. svibnja, 2021., okupili smo se na 68. sjednici Učiteljskog vijeća u PŠ Mušaluk.

Radne snage ne miruju, stoga smo se u velikom broju priključili 2. radnoj akciji u PŠ Mušaluk tijekom koje smo uređivali okoliš škole i završavali s čišćenjem interijera nakon radova sanacije.

Odličnoj atmosferi su doprinijele i naše kuharice koje su pazile da nismo gladni i žedni. Također, hvala Maji na kolačima! Voditeljica Maja je koordinirala radnom akcijom organiziravši dolazak visokog krana s kojim je jedinim bilo moguće orezati visoke lipe pred školom. Ujedno se zahvaljujemo g. Ivici Lisac na lijepoj gesti, a koji također živi u Mušaluku, te je pohađao ovu područnu školu.

Sjednica 68. Učiteljskog vijeća obilježila je svojevrsni povratak u život PŠ Mušaluk kada smo imali prilike doživjeti obnovljeni prostor i vizualizirati aktivnosti o kojima se razgovaralo i koje planiramo već za ljeto i jesen ove godine. O navedenim aktivnostima se pristupilo konstruktivno na Aktivima s učiteljima, održanim 20. i 21. svibnja, gdje su se predlagale konkretne ideje za ljetne aktivnosti i jesensku terensku nastavu.

Tijekom 1. radne akcije, naišli smo na stari abakus koji se koristio u školi, a kojeg smo odlučili zadržati kao vrijedan eksponat nekih prošlih vremena kao i staru peć koja je grijala mnoge generacije učenika od samog završetka izgradnje škole, davne 1931. godine.

Tijekom sjednice Učiteljskog vijeća, izvješćivalo se o trenutnom stanju i daljnjim planovima za projekt "Mušaluk". Nakon uvoda voditeljice projekta o prvoj fazi, kratko se prezentirala ideja o psihosocijalnoj podršci u zgradi PŠ Mušaluk, a nastavilo se o ideji terenske nastave od jeseni, s konkretnim primjerima koju je prezentirala pedagoginja Ivana Đapić.

Ravnatelj Antonio Milinković, pozvao je kolege učitelje da se aktivno uključe u projekt, ističući mogućnost sudjelovanja u aktivnostima već ovo ljeto kao i ujesen, s početkom nove školske godine 2021./2022.

Nakon sjednice, okrijepili smo se i družili pred školom, izmjenjujući dojmove i ideje o budućim aktivnostima u PŠ Mušaluk.

objavio: Paola Medved   datum: 24. 5. 2021.

« Svibanj 2024 »