Osnovni CAP i TEEN CAP program - prevencija nasilja u školama - Nastavljamo s radionicama!

Danas smo započeli s održavanjem Osnovnog CAP programa za razrednu nastavu, naše "trećaše" smo upoznali s dječjim pravima, te im prikazali i naučili ih kako da budu SIGURNI, JAKI i SLOBODNI wink. Također su u svibnju održane i 4 radionice u sklopu TEEN Cap-a s našim 8. razredom!

U 3. razredu, danas nije bio običan dan. Razmaknuvši klupe ustranu i rasporedivši stolice u polukrug, učenici su dočekali CAP ekipu - voditeljicu, učiteljicu Vesnu Orešković i dvije pomagačice - Katu Balenović i Paolu Medved. Susretu su prisustvovale učiteljice i asistentice u nastavi: Katarina Trešnjić, Vesna Krbavac, Tajana Puškarić, Suzana Bunčić. Razred je bio radoznao, te su jedva dočekali saznati razlog dolaska CAP ekipe.

U 2. razredu smo također održali 4 radionice osnovnog CAP-a, a djeca su bila oduševljena, te su rado sudjelovala u igrokazima.

CAP radionica se sastoji od 4 igrokaza, gdje učenici uče o tome kako se postaviti u određenim neugodnim situacijama: u situaciji bullyinga, u situaciji s nepoznatom osobom na ulici, u neugodnoj situaciji s poznatom osobom, te kako pristupiti osobama od povjerenja u školi i upitati za pomoć.

Glavna načela CAP programa jesu dječja prava - sigurnosti, jakosti i slobode. Učenici su također učili o snazi riječi "NE" i kada ju moraju upotrijebiti, ne bi li obranili svoja prava.

Učenici su podijelili dojmove s CAP ekipom nakon održane radionice, izjavili su da su nešto novo i naučili, te da bi se sada lakše snašli u nekoj od neugodnih situacija prikazanim u igrokazima.

POŠTUJMO DJEČJA PRAVA smiley SIGURNI, JAKI I SLOBODNI!

objavio: Paola Medved   datum: 27. 5. 2021.

« Svibanj 2024 »