Kronike iz Narnije 3

Kronike iz Narnije 3 je u kinima.     Nadam se da vas zanima.

Prvi dio Kronika iz Narnija se zove Lav, Vještica i Ormar. Nije snimljen na Cd-u nego na kazeti. Četvero djece: Peter, Susan, Edmund i Lucy su u vrijeme rata otišli k teti. Tamo im nije bilo lijepo jer se nisu smjeli zabavljati. Dok su šetali kućom ušli su u Ormar i našli se u Narniji da to nisu znali. Lucy je upoznala G. Tumnusa i odmah se s njim sprijateljila. Naivni Edmund je upoznao Bijelu Vješticu, ona mu je ponudila da ode s njim u njezindvorac i Edmund je pristao ne znajući da je Vještica zla. Ostali su upoznali dabra koji im je pričao o lavu Aslanu, da je on pravi vladar Narnije i da mu je Bijela Vještica oduzela vlast. Lucy, Susan, Peter i Edmund su Odabrani, oni jedini mogu spasiti Narniju od Bijele Vještice. Za to vrijeme Vještica je zatočila Edmund. U namjeri da spase brata i Narniju nailaze na mnoge prepreke i na kraju su došli do Aslana. Na kraju filma su ubili Vješticu, spasili brata i vratili Aslanu vlast u Narniji. Za pomoć ih je Aslan proglasio kraljevima i kraljicama.

Drugi dio se zove Kraljević Kaspijan.

Četvero djece će upoznati novo saveznika- zakonitog prijestolonasljednika mladog princa Kaspijana. Kaspijan se prisiljen skrivati jer ga njegov ujak Miraz želi ubiti kako bi postavio vlastitog sina na prijestolje. Uz pomoć ljubaznog patuljka, junačkog miša, jazavca i crnog patuljka, naši junaci kreću na nevjerovatno putovanje. Predvođeni hrabrim vitezovima Peterom i Kaspijanom moraju pronaći Aslana, kako bi spasili Narniju od Mirazove tiranije.

objavio: Daniela PRŠA   datum: 16. 3. 2011.

Slobdne aktivnosti